زندگینامه اینگرید برگمن،بانوی همیشه ماندگار تاریخ سینما                     
1/27/2014--متفرقه
 
 
 ? مرداد ????

اينگريد برگمن با بازي در چندين نقش ماندگار نام خود را براي هميشه در تاريخ سينما ماندگار کرده است . اگر علاقه مند به دانستن زندگينامه اينگريد برگمن هستيد مي توانيد به خواندن اين مطلب بپردازيد .

 

مقدمه

 

در طي سالهاي مختلف چهره هاي گوناگوني بر پرده عريض سينما ظهور کرده و به اوج رسيدند. بسياري از آنان با به جاي گذاشتن آثاري بديع و خارق العاده ميراثي برجاي گذاشتند که امروز به عنوان گنجينه اي عظيم و گرانبها براي تمامي دوستداران سينما است. در ميان اين نامهاي بزرگ و به نوعي اسطوره هاي افسانه اي سينما بدون شک اينگريد برگمن جايگاه ويژه اي دارد. اين بازيگر سوئدي با استعداد خارق العاده اش و اشتياقي که براي بازيگري داشت توانست به جايگاهي دست پيدا کند که از او به عنوان يکي از سه بازيگر زن برتر در تاريخ سينما ياد شود.

 

 

 

زندگينامه

 

اينگريد برگمن در 29 آگوست 1915 در استکهلم سوئد به دنيا آمد. او در همان کودکي و در سه سالگي مادرش را از دست داد. فقدان مادر باعث دلبستگي شديد او به پدرش شد که يک عکاس بود. اما در 13 سالگي اينگريد، پدرش را هم از دست دادو عمويش سرپرستي او را به عهده گرفت.

 

علاقه وافر اينگريد به بازيگري تا بدان جا پيشرفت که در سال 1933 وارد مدرسه سلطنتي هنرهاي دراماتيک در استکهلم شود. چهره زيبا و معصومش باعث شد که در سال 1934 و در حاليکه فقط سه ماه از حضورش در مدرسه هنر مي گذشت اولين نقش سينمايي اش را در جلوي دور بين و در نمايشي با عنوان عروس راهبه بازي کند.                                        

                                                                   

                                                                     

 

آغاز شهرت برگمن با نقش آفريني در فيلم اينترمتزو در سال 1936 رقم خورد. او دراين فيلم نقش مقابل گوستاو اکمانهنرپيشه مورد علاقه اش را اجرا کرد و نامش در سينماي سوئد بر زبانها افتاد. برگمن در سال 1937 با پيتر ليندستروم که يک پزشک جوان بود، ازدواج کرد. ماحصل اين پيوند دختري به نام پيا بود.

 

با نمايش فيلم سوئدي اينترمتزو در سينماهاي آمريکا، ديويد سلزنيک تهيه کننده مشهور هاليوودي از او دعوت کرد تا به هاليوود رفته و با او همکاري کند. برگمن اين پيشنهاد را پذيرفته و راهي آمريکا شد. بدين ترتيب آغاز دوران طلايي او در هاليوود شکل گرفت.

 

اولين فيلم برگمن در آمريکا بازي نسخه بازسازي شده آمريکايي اينتر متزو بود. اين فيلم در سال 1939 ساخته شد و اينگريددر کنار لزلي هاوارد هنرپيشه نامدار آمريکايي به نقش آفريني پرداخت. اين فيلم تا حدي نام او را به عنوان يک بازيگر تازه وارد با چهره معصوم و دوست داشتني اش مطرح ساخت.

<<مقاله قبلی   مقاله بعدی>>
دیالوگ های بیاد ماندنی سینما...   نگاهی گذرا به مدرنیسم در سینما...